Aktuálně - Novinky

Třešťské divadelní jaro považujeme za domácí postupovou přehlídku, a tak je logické, že máme-li co nabídnout, rozhodně se vždy zúčastníme.

Nevíme, jestli je to nějaká tradice, ale s divácky úspěšnými komediemi rádi jezdíme na přehlídku Lounské divadlení.

V sobotu, 27. ledna jsme zahájili letošní šňůru divadelních představení. Přijali jsme (již potřetí) pozvání od pořadatelů píseckého divadelního festivalu Stříbrný Písek.

Ač byl krásný a slunečný den, přesto k nám do kulturního domu dorazilo na premiéru velké množství diváků. Udělalo nám to radost. Premiéru jsme museli odkládat, a tak jsme se už trochu báli, zda někdo vůbec dorazí.

Pod tímto (možná pro někoho i dvojsmyslným) názvem se skrývá velmi zdařilá situační komedie
z pera francouzského dramatika, producenta a televizního i rozhlasového moderátora Laurenta Ruquiera.

Mohlo by se zdát, že náš soubor momentálně nic nedělá, ale opak je pravdou.
Kromě toho, že jsme se s naší inscenací Podnebí zúčastnili přehlídky Sněhový Brněnec 2023, odkud jsme si dovezli dvě čestná uznání a tři ceny, zkoušíme s režisérem Petrem Soumarem novou inscenaci.
Chceme Vás trochu překvapit, a proto zatím víc neprozradíme, snad jen to, že...

Letošní jubilejní 20. ročník Dobronínského divadelního Chumelení začal velmi úspěšně.
Hned na první představení dámského tria Tři Grácie z Předína dorazilo téměř 150 diváků z nichž 130 jich odevzdalo svůj hlas v anketě o divácky nejúspěšnější představení.
Druhé představení, 12. února, nám přivezli přátelé ze Suchdolu nad Lužnicí, divadelní soubor...

Před Vánoci, 16. 12. 2022 se v Jihlavských listech objevil i článek o našem herci a režisérovi V. A. Mátlovi. Děkujeme našim regionálním novinám, za tak milou pozornost!