Uspěli jsme v Třešti!

28.03.2022
Zmatkaři při vítání souboru  - foto (c) Ladislav Nešpor
Zmatkaři při vítání souboru - foto (c) Ladislav Nešpor

V sobotu 26. března proběhlo v Třešti slavnostní vyhlášení výsledků soutěžní oblastní postupové přehlídky Třešťské divadelní jaro.

Zúčastnit se této přehlídky považujeme za svou "občanskou povinnost", jelikož je jediná na Vysočině, a navíc má úžasnou atmosféru, neskutečně skvělé pořadatele (Město Třešť a jeho kulturní dům + členové souborů Karla Čapka a Jana Lišky) a neméně báječné diváky!
Nejsme příliš soutěživí, ale upřímně nás moc potěšilo, že jsme se ani letos v Třešti neztratili. Odborná porota (Michal Zahálka, Ladislav Valeš, Roman Mikeš) se rozhodla udělit naší inscenaci Podnebí hned tři ceny! Za herecké výkony ji získali Jan Hejral a Martina Nováčková, za režii Vladimír A. Mátl.

Soubor dále získal čestné uznání za inscenaci a spolu s ním i doporučení do programu národní přehlídky Divadelní Piknik Volyně 2022. O naší účasti tak rozhodne programová rada přehlídky někdy na přelomu května a června. Spolu s námi byly doporučeny ještě dva soubory, a to Stodola Jiříkovice a Jablonský Humpolec. Přímou nominaci nezískal žádný soubor.

Ještě jednu poklonu musíme složit. A to divadelníkům ze souboru Karla Čapka Třešť, kteří pro zahajovací a závěrečný večer připravili speciální program na téma člověk - loutka. Byli jsme fascinováni provedením. Bylo to silně emocionální a velmi nás to všechny zasáhlo! Moc děkujeme!