Uděláte mi to znova?

09.06.2023

Pod tímto (možná pro někoho i dvojsmyslným) názvem se skrývá velmi zdařilá situační komedie 
z pera francouzského dramatika, producenta a televizního i rozhlasového moderátora Laurenta Ruquiera.

S naším souborem ji nastudoval herec Horáckého divadla v Jihlavě Petr Soumar. Na premiéru můžete dorazit již příští sobotu, tedy 17. června do našeho kulturního domu. Vstupné bude, jako vždy na premiéru, dobrovolné. 

Máme radost, že se nám konečně podařilo nazkoušet další inscenaci, ve které uvidíte i nové tváře našeho souboru. V roli asistentky se představí Pavla Živná, kterou budou znát spíše návštěvníci představení jihlavského NaKop Tyjátru a ve větší roli i Alici Jonášovou, která má za sebou pouze malou, alternovanou roli v našem Podnebí. 
Poprvé se na zmatkařských prknech objeví i Markéta Chromková, kterou budou zase znát příznivci přibyslavského divadelního spolku.  

Mohlo by se zdát, že nakupujeme u sousedů, ale jde spíše o spolupráci mezi soubory, což není vůbec neobvyklé. Ale ani naši stálí členové nepřijdou zkrátka. Roli zoufalého plastického chirurga si s gustem sobě vlastním, zahraje Shooting Star“ našeho souboru Ondra Novotný. Sestavu pak doplní osvědčené herecké legendy“ Lenka Pokorná a Ludmila Dostálová, která se na prknech našeho souboru objevila naposledy v roce 2011 v inscenaci Zlomatka. 

Nesmíme zapomenout ani na lidi, kteří nejsou vidět, ale jejich podíl na vzniku inscenace je nezanedbatelný. Kromě již zmíněného režiséra, hostujícího Petra Soumara to je František Kunst, který usedne ke zvuku, Matěj Týma, jenž si na herce "posvítí" a Zuzana Janů, která bude bedlivě sledovat, zda se řekne vše. O scénu se postarali František Kunst a Ondra Novotný (co ten chlapec všechno nestihne) a naše díky patří i pánům Martinu Zmrhalovi a Radku Hubockému z HDJ za nahrávku hudby a výrobu masky.   

Premiérové představení začíná v 19 hodin. Těšíme se na vás!