Uděláte mi to znova? Premiéra je za námi!

20.06.2023

      Ač byl krásný a slunečný den, přesto k nám do kulturního domu dorazilo na premiéru velké množství diváků. Udělalo nám to radost. Premiéru jsme museli odkládat, a tak jsme se už trochu báli, zda někdo vůbec dorazí.

      Nervozita před samotným představením byla. Nakonec to by ani jinak nešlo. Tréma patří k dobrému bontonu každého herce. Největší trémou tradičně trpí náš principál. Nemusí ani hrát a nemusí se třeba ani na představení podílet, ale jako správný otec souboru to s námi všemi silně prožívá.

      Možná k tomu přispělo i to, že jsme mezi sebou přivítali nové členky souboru. U Zmatkařů poprvé si zahrály dvě dámy, Pavla Živná a Markéta Chromková. A nutno hned podotknout, že mezi Zmatkaře naprosto skvěle zapadly. Zmatkovaly úplně stejně jako zbytek souboru, ale na jevišti na ně byla radost koukat!

      Potěšilo nás také, že se k nám po letech opět vrátila Lída Dostálová. Přece jen, její zkušenosti jsou k nezaplacení. Velkou radostí byla i spolupráce s hostujícím režisérem Petrem Soumarem, jinak hercem Horáckého divadla v Jihlavě. I jemu se, dle jeho vlastních slov, s naším týmem pracovalo dobře a do budoucna se neodříká případné další spolupráce. To nás také velmi potěšilo, protože dobrých režisérů není nikdy dost.

      Rozhodně bylo fajn vidět v hledišti členy souboru, kteří s námi delší dobu nehráli a nebo naše řady (stále doufáme, že dočasně) opustili z důvodu mateřských či jiných rodinných nebo pracovních důvodů. Zahlédli jsme třeba Romanu Bohuslavovou, manžele Žákovi, Verunku Dubovou a samozřejmě i paní principálovou, Renatu Kunstovou. Rádi jsme také viděli hosty z NaKop Tyjátru z Jihlavy.

      Na všechno v hasičské uniformě dohlížel i náš kmenový režisér Altán. Proč měl uniformu, ví jen zasvěcení. Nějaké tajemství si taky musíme zachovat. 

      Nu, jsme tedy šťastní, že máme premiéru úspěšně za sebou. Diváci se očividně dobře bavili a my nakonec také. Jak to viděla Divadelní vysočina si můžete přečíst na našem FB, nebo přímo na webu DV zde.


      Děkujeme všem a těšíme se na štacích. Nebojte, rádi vám to uděláme znova!