Do Loun vždy s komedií!

13.03.2024

Nevíme, jestli je to nějaká tradice, ale s divácky úspěšnými komediemi rádi jezdíme na přehlídku Lounské divadlení. 

Už na jejím nultém (později přejmenovaném na první) ročníku jsme tam zavítali s Prolhanou Ketty. Tehdy se psal rok 2005 a my si vysloužili nominaci na Divadelní Třebíč, což byla v té době národní přehlídka (Dnes je to Divadelní Piknik Volyně). K tomu jsme nasbírali čtyři čestná uznání a jednu cenu za herecké výkony, navíc i cenu diváků a cenu za inscenaci. Nicméně, na národní přehlídce už po nás neštěkl ani pes :) Tak to někdy chodí.

Podruhé to bylo také s divácky úspěšnou inscenací Na správné adrese. Bylo to v roce 2011 a opět to byl výjezd víc než úspěšný. Tentokrát již to byly tři herecké ceny a dvě čestná uznání, k tomu  cena za nejlepší inscenaci přehlídky s doporučením na Divadelní Děčín (tam se se tehdy přesunula národní přehlídka z Třebíče). U diváků jsme zůstali na těsném druhém místě za slovenskou Kapustnicou Divadla Komédia Poprad, které vystupovalo jako host přehlídky.  

No a potřetí, letos, v roce 2024 jsme vyjeli do Loun, jak jinak, než opět s divácky velmi úspěšnou inscenací Uděláte mi to znova?. 
A ani tentokrát jsme neodjeli s prázdnou. Lída Dostálová a Markéta Chromková si odvezly čestná uznání za herecký výkon a Pavla Živná cenu za herecký výkon. U diváků jsme tentokrát brali bramborovou medaili. Ale i to je super výsledek, vzhledem k velké a velmi kvalitní konkurenci.

Debata s lektorským sborem byla příjemná a vzešlo z ní pád zajímavých podnětů, o které se podělíme s naším rejžou Petrem Soumarem, protože ten s námi jet nemohl. Ale na druhou stranu si tak nějak stojíme za svým. Letitá zkušenost nám říká, že každá porota to vidí jinak, a taky se to pokaždé jinak podaří. 

Nakonec, více jak 240 nadšených diváků při hostování v Polné, vyprodaný sál, dlouhotrvající potlesk a nadšené reakce na webu i při osobním setkání jsou vždy víc, než ceny z přehlídek. 

Přesto se určitě do Loun zase někdy vrátíme, budeme-li zváni. Máme to tam rádi a vždy si odtud odvážíme nepopsatelné zážitky!